Bez kategorii

Wygoda noszenia plecaków

Tradycyjne plecaki – idealne dopasowanie

Tradycyjne plecaki nie dają wielu możliwości noszenia. Po prostu zarzucamy je na plecy i zdejmujemy, kiedy potrzebujemy coś z nich wyjąć. Jedyną regulacją jaką mamy to długość ramion – możemy je wydłużać i skracać. Jednak wciąż najniewygodniejsza część (czyli ścianka przy plecach) pozostaje bez możliwości regulacji – będzie nas uwierać w plecy.

Wygodny worek?

Inaczej jest w przypadku plecaków zwanych workami. Można nosić je na kilka sposobów. Pierwszy to, noszenie worka tak, jak nosi się typowy plecak. Szurki zakłada się na ramiona. Jest to najwygodniejszy sposób, jeżeli w środku nie ma zbyt wielu rzeczy. Jeżeli są ciężkie, sznurki mogą wpijać się w ramiona, co po dłuższym czasie staje się uciążliwe. Jednak pozytywnym aspektem płynącym z noszenia worków, jest wygoda i nie uwieranie pleców – wynika to z jego budowy – materiał idealnie dopasuje się do kształtu naszych pleców oraz pozycji plecaka na plecach a także zawartości która się w nim zajmuje – będzie się go nam lepiej nosiło.

Co jeżeli w naszym plecaku znajduje się dużo rzeczy i jego noszenie jest nie wygodne?

Jeżeli zatem mamy więcej rzeczy, plecak można śmiało przewiesić przez jedno ramię – ciężar rozłoży się idealnie w przeciwieństwie do standardowych plecaków sportowych. Aby było to wygodne, rzeczy w środku powinny być ułożone tak, by sznurki można było wygodnie złożyć razem. Noszenie ciężkich rzeczy na jednym ramieniu jest wygodniejsze a wiązanie przy pomocy sznurka zapobiegnie niekontrolowanemu wysypaniu się z jego wnętrza rzeczy.

Plecak worek sprawdza się również wtedy, gdy na plecach już mamy inny plecak a sytuacja wymusza na nas konieczność niesienia dwóch toreb. Można trzymać go po prostu w ręce i nieść jak torebkę. Jeżeli się zmęczymy, zarzucamy go na jedno ramię. Jeżeli sznurek jest dość długi lub regulowany, worek nosi się również ukośnie, jak plecaki z jednym ramieniem. W ten sposób możemy zmieniać poszczególne boki gdy dopadnie nas ból określonej strony pleców.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Wygoda noszenia plecaków"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marczi
Gość

Zgadzam się w 100% 🙂

wpDiscuz