Plecaki - zalety

Prosty plecak

Minimalizm modą przyszłości?

Coraz bardziej popularna staje się moda, w której wykorzystuje się proste elementy garderoby i odwołania do minimalizmu – proste kształty, jednolite kolory z ewentualnymi wariantami kolorystycznymi. Proste zdobienia i elementy ozdobne. Podobnie jest w kwestii dodatków do ubrań. Wiele rzeczy można znacząco uprościć, czerpiąc i bazując na tym co już było i sprawdziło się w zeszłych latach – coś co było hitem. Dobrym przykładem są plecaki workowate, znane potocznie jako plecaki worki. Nie jest to wytwór nowoczesności i  obecnej mody. Od wielu lat były one w asortymencie dużej większości, zwłaszcza sportowych firm odzieżowych i sportowych. Obecnie jednak nie są kojarzone z jednym stylem – tak jak było kiedyś. Ich prosta forma – kształty i zdobienia – pozwala na to, by były szyte z różnego rodzaju materiałów oraz w bogatej kolorystyce. Obecnie modne są jednokolorowe plecaki worki z minimalistycznymi grafikami lub paskami nie rzucającymi się w oczy.

Nowa alternatywa?

Plecaki worki stały się rewelacyjną alternatywą dla plecaków o tradycyjnej formie bądź dla toreb zakładanych przez ramię. Są dużo prostsze, lżejsze i nie dominują w całej stylizacji – odgrywają dużą rolę w końcowym wyglądzie. Osoby, które preferują sportowy styl i często chodzą na siłownię, z powodzeniem mogą sięgnąć po prosty plecak, którego ozdobą jest jedynie logo firmy, która go wyprodukowała. Ci, którzy lubią naturalne materiały, wybiorą lniany worek, ozdabiany haftem i wiązany bawełnianym sznurkiem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić również worek w stylu glamour.

Czy jego pojemność znacząco się różni?

Pomimo tego, że wiele takich plecaków wygląda na dużo mniejsze od swoich zwykłych, spotykanych na co dzień koleżanek, ich pojemność różni się nieznacznie. Zawdzięczają to głównie jednej warstwie, wytrzymałego materiału – nie tak jak ma to miejsce w przypadku standardowych plecaków, zbudowanych z wielu warstw słabej jakości materiału. Oczywiście to nie świadczy o słabej jakości wykonania – wiele warstw słabego materiału zapewnia dużą wytrzymałość na ciężar i gwarantuje nam, że plecak nie przerwie się pod wpływem ciężaru.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Prosty plecak"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Klau
Gość

Fajny ten worek z Vansa na zdjęciu 🙂

wpDiscuz